موضوعات

این جزیره های ترکیه را حتما ببینید

استانبول گردی

 

 

جزیره پرنس استانبول

برای رفتن به جزیره زیبای پرنس یا بیوک آدا می‌توانید از اتوبوس های دریایی (فِری) که در ساعتهای به خصوصی حرکت می‌کنند، استفاده کنید. اتوبوس ها بین راه در چند جزیره توقف می‌کنند ولی اکثر مسافران در جزیره بیوک آدا از کشتی پیاده می شوند. جزیره پرنس که از مجموعی از چند جزیره تشکیل می شود مشهورترین جزایر شهر استانبول به شمار می روند.
جزایر پرنس در دریای مرمره قرار دارند. این جزیره توسط یک شهرداری محلی اداره می شود و ارگان های دیگر اجازه دخالت در رسیدگی به امور این جزایر را ندارند. جزایر پرنس خود به 5 جزیره تقسیم می شوند که یکی از آنها مسکونی است و توریستی نیست. بیوک آدا، جزیره صدف، هیبلی آدا و کینالیادا و بورگازآدا نام این جزایر هستند.

 

گشت و گذار در جزیر پرنس

رفتن به جزایر پرنس استانبول تنها با طی کردن دریا میسر است چون در جزیره فرودگاهی نیز وجود ندارد؛ جزایر از استانبول فاصله زیادی ندارند اما زمان رسیدن به نوع قایقی که انتخاب می کنید نیز بستگی دارد، در این مسیر هم قایق های معمولی مسافر سوار می کنند و همه قایق های تند رو، البته اتوبوس های دریایی هم همیشه هستند فقط معمولا کمی شلوغ ترند و کمی هم آهسته حرکت می کنند، به طور کلی برای سفر به این جزایر حداقل یک ساعت و نیم زمان را باید در نظر بگیرد.

 

جزایر زیبا استانبول

 

 

جزیره بورگاز آدا (Burgazada Island)

بورگازادا سومین جزیرۀ بزرگ از گروه جزایر استانبول است. جزیره با قلعه ­ای نامگذاری شده است که دیمیتریوس اول مقدونیه (یکی از جانشینان اسکندر بزرگ) ساخته است. بازدیدکنندگان اینجا باید از موزه Sait Faik Abasıyanık دیدن کنند، نام این موزه به نام یک نویسندۀ ترکی است. زیرا او از بورگازادا به عنوان یک مکان مشترک برای آثار خود استفاده می­کرد.

جاذبه های جزیره بیوک آدا

محبوب ترین مکان دیدنی در ترکیه جزیره بویوک آدا، کلیسای آیه یوری (Aya Yorgi church) و چشم انداز آن است. از سمت تپه ها به سمت برگشت، سری هم به یتیم خانه قدیمی یونانی پرینکیپو Prinkipo Orthodox بزنید. این مکان یک ساختمان 20،000 متر مربعی است، که از چوب ساخته شده و از معدود بناهای کهن جزیره بیوک آداست. یکی دیگر از جاذبه های مهم جزیره بیوک آدا، خانه‌ی سابق لئون تروتسکی و هتل اسپلندید پالاس است. هتل اسپلندید پالاس (Splendid Palas Hotel) با گنبدهای نقرهای و کرکهای قرمز در سال 1908 افتتاح شده و یکی از زیباترین نمادهای جزیره بیوک آدا می باشد.

 

 

جزیره قاشق (Kaşık island)

Kaşık island به معنای جزیره قاشق است چرا که زمین آن مانند یک قاشق شکل گرفته است. یکی از جزایر استانبول که تحت مالکیت خصوصی یک خانواده یونانی به نام دانون است.

بنابراین بازدیدکنندگان قادر به گذراندن زمان در اینجا نیستند مگر اینکه از مالک اجازه بگیرند یا با یک تور زیر نظر یک شرکت گردشگری از آنجا بازدید کنند. حتماً در اوایل آغاز ثبت نام اقدام کنید. زیرا تور این جزیره از نقاطی است که به سرعت پر می­شود.

 

جزیره هیبلی آدا (Heybeliada island)

 

. پس از ورود به جزیره، بازدیدکنندگان با دو اثر زیبا از نظر معماری در منطقۀ مدرسۀ نیروی دریایی مواجه می­شوند. یکی با نام Kamariotissa که تنها کلیسای بیزانس است که در جزایر قدیمی باقی مانده و همچنین آخرین اثری است که قبل از آغاز فتح قسطنطنیه ساخته شد. دیگری، قبر ادوارد باریون است که دومین سفیر انگلیس است که ملکه الیزابت اول او را به این منطقه فرستاد.

 

جزیره خرگوش (Neandros Island)

 

Tavsan Aadasi به نام Neandros Adası نیز معروف است که به معنی جزیره خرگوش است. کوچکترین جزیره از جزایر استانبول با مساحت فقط 0.004 کیلومتر مربع یا 0.0015 مایل مربع است. این جزیره مانند هر فضای کوچکی، چیزهای کمتری برای دیدن دارد، اما اگر بازدیدکنندگان تصمیم به رفتن به این جزیره با یک گروه گردشگری بگیرند، می­توانند کلیساهایی که هنوز جدا از قطعه کوچک ساحل در اینجا باقی مانده ­اند را مشاهده نمایید

 

جزیره هیبلی ‌آدا استانبول

مهم ترین دلیلی که توریست ها از جزیره هیبلی آدا دیدن می کنند طبیعت گردی است، آنها می خواهند از مناطق طبیعی استانبول نیز دیدن کنند و چند عکس در زیباترین لوکیشن های شهر به ثبت برسانند اما علاوه بر پیاده روی و دوچرخه سواری و طبیعتگردی این جزیره دیدنی های دیگری دارد که مدرسه نیروی دریایی و مکتب کلامی هالکی دو مورد از آنها هستند.
کسانی که هیبلی آدا را برای بازدید انتخاب می کنند، یک روز را برای بازدید از این جزیره در نظر می گیرند اما اگر شما نمی توانید یک روز را به هیبلی آدا اختصاص بدهید، یک بعدازظهر هم می تواند کافی باشد. این جزیره فروشگاه های متنوعی برای خرید سوغات دارد ولی به دلیل قیمت بالا پیشنهاد نمی کنم از آنها خرید کنید. اگر اهل پیاده روی باشید، این جزیره مکان بسیار خوبی برای شما ست

 

 

 

اگر تمایل به گشت و گذار در این مناطق یا سایر مناطق تفریحی در ترکیه را دارید میتوانید با مشاوران آپ کارگو در این مورد صحبت کرده و نسبت به رزرو تور اقدام نمایید

 

تهیه و جمع آوری :سمیه احمدی تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *