موضوعات

چگونه در ترکیه سرمایه گذاری کنم؟

شهروندی آپ ترکیه

 

 

مقدمه

 

ترکیه به دلیل نیروی کار جوان، پویا و ماهر در کشوری تقریباً 80 میلیون نفری، کشوری مناسب برای سرمایه گذاری است. علاوه بر این، مشوق های دولتی، معافیت های مالیاتی و تخصیص زمین رایگان، ترکیه را برای سرمایه گذاران جذاب تر می کند.بهترین سرمایه گذاری در ترکیه در حال حاضر خرید ملک می باشد. با توجه به تصویب قوانین جدید اخذ شهروندی ترکیه ایرانیان می توانند با خرید ملک به ارزش ۲۵۰،۰۰۰ هزار دلار شهروند ترکیه گردند.این کشور شاهد مهاجرت هزاران سرمایه گذار و تاجر بین المللی جهت سرمایه گذاری در انواع پروژه های اقتصادی این کشور می باشد.

 

وضعیت نفت ترکیه

سود این کشور از قیمت نفت کاهش پیدا کرده است و پول جاری این کشور تا 24٪ در مقابل دلار کاهش پیدا کرده است. سرمایه گذاری در این کشور فرصت است اما به کمی درایت و دور اندیشی نیاز دارد. پروژه های مهم سرمایه گذاری در اقتصاد ترکیه را می توان در صنایع مالی و بانکداری، صنایع ساختمانی، صنایع خودرو، پتروشیمی، IT و غیره خلاصه دانست.

 

 

سرمایه گذاری در ترکیه | چگونه با سرمایه گذاری در ترکیه اقامت بگیریم؟آپ کارگو

تجارت در کشور پهناور ترکیه

 

 

 

مزایا اخذ پاسپورت ترکیه 

 

اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه  3 تا 6 ماه به طول می انجامد.

امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا.

شرط حضور در ترکیه وجود ندارد.

پاسپورت ترکیه جزء 30 پاسپورت برتر دنیاست.

همه اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان بهره می برند.

 

امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و 26 کشور حوزه شنگن.

امکان حفظ تابعیت قبلی.

خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت از این روش اجباری نمی باشد.

امکان تحصیلات رایگان وجود دارد.

 

 

رونق تجارت

بازار ساخت و ساز و خرید ملک، مهم ترین بخش هایی هستند که اقتصاد ترکیه را تداوم می بخشند. دلایل اصلی جنب و جوش بخش ساخت و ساز و خرید ملک در ترکیه، به دلیل رشد سریع جمعیت و پروژه های بازسازی شهر است. بنابراین این بخش هنوز برای سرمایه گذاران بسیار جالب و سودآور است و آینده ای درخشان را در پی دارد.

6 درصد از فروش املاک و مستغلات از سپتامبر 2017 به خریداران خارجی اختصاص دارد و همین طور پیش بینی شده است که افزایش یابد. علاوه بر این، سرمایه گذاران خارجی برای خرید املاک و مستغلات نیازی به اجازه اقامت ندارند. سرمایه گذاران خارجی که حداقل مبلغ 250.000 دلار سرمایه گذاری می کنند، حق تقاضای تابعیت ترکیه را دارند و به راحتی می توانند پس از آن، مهاجرت خود و اخذ پاسپورت ترکیه را قطعی بدانند.

 

قانون جدید اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 

پروسه اخذ تابعیت

پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. در سال 2021 با راحت تر شدن قوانین، اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده تا 2 ماه به طول می انجامد. دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی را می دهد، بنابراین نیازی به سلب تابعیت فعلی خود نیز ندارید.

 

 اوراق قرضه و سهام

دولت ترکیه، برای پیشرفت در زمینه اقتصاد، طرح اوراق قرضه و سهام را تصویب کرد. سرمایه اولیه که باید در حساب بانکی وجود داشته باشد 500000 هزار دلار است. این نوع سرمایه گذاری می تواند اقامت ترکیه را برای شما به ارمغان بی اورد.

 

امنیت سرمایه گزاری در ترکیه

تابحال هیچ گونه گزارشی مبنی بر بلوکه کردن اموال ایرانیان و بستن حساب های سرمایه گذاران ایرانی در ترکیه گزارش نگردیده است. به این دلیل که در کشور ترکیه قوانین حقوقی و ساختارهای قضایی و دموکراتیک بسیار قوی و منظمی وجود دارد که امنیت سرمایه گذاری در ترکیه را همپای کشورهای اروپایی تضمین می نماید.نگرانی از این خیال نداشته باشید

 

کارآفرینی و ثبت شرکت در ترکیه

 

 

فرد سرمایه گذار پس از این که شرکت را به ثبت رساند، برای راه اندازی کسب و کار، باید حداقل 50 شهروند ترکیه ای را استخدام نماید. کسب و کار یا همان طرح اقتصادی و تجاری (بیزینس پلان) شرکت وی باید از سوی وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه مورد تایید واقع شود. حداقل یک سهامدار در این نوع شرکت وجود دارد و دارای هیات مدیره می‌باشد. سرمایه اولیه ای که برای راه‌اندازی این شرکت مورد نیاز است، حداقل 10000TL (لیر ترکیه) معادل 2600$ (دلار آمریکا) خواهد بود.

 

 

3 سال

این نوع سرمایه گذاری زیر نظر وزارت امور خارجه ترکیه قرار می گیرد. یکی از شرط های اصلی در این نوع سرمایه گذاری، نگهداری اوراق خریداری شده به مدت 3 سال است. در غیر این صورت اقامت کشور ترکیه به فرد خارجی داده نمی شود. کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در ترکیه هستند؛ می توانند با نگهداری اوراق قرضه و سهام، اقامت این کشور را دریافت کنند. وزارت صنایع و فناوری ترکیه بر روی این گونه سرمایه گذاری ها نظارت دارد.

 

 

روش بلوکه شدن پول در بانک ترکیه

اقامت ترکیه از طریق سپرده بانکی در این کشور امکان پذیر می باشد و نیاز به سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای نمی باشد. در این روش باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا به سپرده گذاری در بانک های ترکیه بپردازید. این مبلغ سابقا 3 میلیون دلار آمریکا بود که اخیرا به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. پول شما باید حداقل به مدت سه سال در بانک باقی بماند.

 

تهیه و تنظیم:سمیه احمدی تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *