موضوعات

چند نکات جالب از روسیه

آپ روسیه

 

مقدمه

کشور روسیه پهناورترین کشور جهان است و مساحت آن دو برابر مساحت امریکاست. این کشور در شمال آسیا و اروپای خاوری واقع شده است و با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.

 

پول روسیه

واحد پول رایج کشور روسیه روبل است. در این کشور تمام امورات مالی و تجاری داد و ستد، معامله و خرید و فروش با روبل انجام می‌شود و در واقع تنها واحد مورد قبول در روسیه است. هر روبل معادل ۱۰۰ کوپک است. روسیه از کشورهای پیشرفتۀ دنیا محسوب می‌شود و رشد اقتصادی کشور روسیه قابل توجه مهاجران زیادی است که سالانه به امید زندگی بهتر، به این کشور سفر می‌کنند.

مشکلات زندگی در روسیه برای ایرانیان که باید از آن‌ها مطلع باشید - upcargo

روسیه پهناور upcargo

آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه دارای زمستان های سرد و طولانی و تابستان های کوتاه است. دامنه وسیعی از دمای تابستان و زمستان و میزان بارش نسبتاً کم وجود دارد. دمای هوا در ساحل جنوب شرقی دریای سیاه در حدود 6 درجه می باشد. دمای کم سابقه ای -71 درجه سانتی گراد (-96 درجه فارنهایت) در سال 1974 در دهکده Oymyakon در شمال شرقی سیبری ثبت شد، کمترین دمای ثبت شده در هر نقطه از جهان برای یک منطقه مسکونی. در بسیاری از مناطق سیبری خاک هرگز بیش از یک پا وجود ندارد.

 

 

اجاره خانه در روسیه

ویژگی اصلی اجاره خانه در روسیه این است که چیزی به اسم رهن (مبلغ پیش) وجود ندارند و فقط معادل یک ماه اجاره را به عنوان ضمانت در همان روز اول می‌گیرند.

این به این معناست که اجاره همیشه زودتر پرداخت می‌شود. به عبارت دیگر، اگر خانه را مستقیما از صاحبخانه اجاره کنید، زمان عقد قرارداد، اجارۀ دو ماه را همان اول باید پرداخت نمایید

 

 

کار در روسیه

 

پیدا کردن کار برای افراد مهاجر و غیر روس بسیار مشکل است اما اگر در زمینه های صنعتی، مربوط به نفت، تکنولوژی، علمی و تحصیلی مهارتی دارید، می توانید امیدی به پیدا کردن کار داشته باشید. یکی از موقعیت های شغلی پر طرفدار، آموزش زبان انگلیسی در روسیه است. برای کسانی که زبان روسی نمی دانند پیدا کردن کار بسیار سخت خواهد بود و کسانی که با این زبان آشنایی دارند، قطعا در این زمینه بسیار راحت تر خواهند بود.

 

 

رفتار و عادات مردم روسیه

حریم شخصی در روسیه بسیار کم است. افراد روس بسیار نزدیک به هم می ایستند. اگر سوار مترو، اتوبوس شوید یا در صف ورودی موزه ها بروید، متوجه این رفتار می شوید. با این وجود برای اکثر ایرانی ها چنین خصوصیاتی آزار دهنده نخواهد بود اما اگر فکر می کنید که بودن در جمعی ۴ یا ۵ نفره و بسیار نزدیک به هم اذیتتان می کند، پس شرایط زندگی در روسیه را ندارید.

 

هزینه زندگی در روسیه

کسانی که قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارند، باید از تمامی هزینه­‌‌ها و امکان صرفه­‌جویی در هزینه­‌های زندگی با خبر باشند. روسیه، گران قیمت‌ترین کشور اروپایی (به لحاظ هزینه های زندگی) اعلام شده است و شهر مسکو ضمن اینکه پرهزینه­­‌ترین شهر روسیه است

 

 

قیمت لباس

در روسیه قیمت پوشاک بالاتر از کشورهای اروپایی است. اما گاهاً لباس‌های ارزانی هم با کیفیت نسبتاً خوب پیدا می‌شود که به‌عنوانِ مثال هزینه یک تی شرت خوب معادل ۵ دلار (۳۰۰ روبل) است

 

تهیه و جمع آوری:سمیه احمدی از تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *