موضوعات

ملاک شادترین مردم جهان

دلیل زندگی

 

بنا به گزارش سازمان ملل که در روز جهانی شادی برابر با ۲۰ ماه مارس (۲۹ اسفند) منتشر شد، در مورد کاهش سطح شادی در جهان در سال‌های اخیر هشدار داده شده است.

در این گزارش آمده است: این مساله با افزایش احساسات منفی توام با نگرانی، غم و خشم به ویژه در آسیا و آفریقا، تطابق زمانی دارد.

در گزارش امسال سازمان ملل همچنین نحو عملکرد کشورها در رتبه بندی میزان شادی از سال ۲۰۰۵ مورد توجه قرار گرفته است.

 

رده بندی ۱۰ کشور شاد دنیا به شرح زیر است

۱- فنلاند

۲- دانمارک

۳- نروژ

۴- ایسلند

۵- هلند

۶- سوئیس

۷- سوئد

۸- نیوزیلند

۹- کانادا

۱۰- اتریش

 

میهن پست |شادترین مردم دنیا در کدام کشورهای جهان زندگی می کنند؟ | upcargo

زنان شاد جهان آپ کارگو

نیوزلند
نیوزلند بخش اعظم این رتبه را مدیون “حمایت اجتماعی” است. اینکه کسی را داشته باشید که موقع مشکلات بتوانید روی او حساب کنید نقش مهمی در میزان خوشحالی شما دارد. همچنین جاذبه های طبیعی استرالیا از جمله ساحل ها، باغ های انگور و کوه ها نیز در این رتبه بی تاثیر نبوده اند.

 

سوئد
سوئد از رتبه هشتم در سال گذشته به رتبه دهم سقوط کرده است اما هنوز در ده کشور اول قرار دارد. سرانه تولید ناخالص داخلی بسیار بالاست که با همسایه های شمالی تقسیم می شود. البته این تنها دلیل نیست. قانون 6 ساعت کار در روز، مرخصی برای مادران و پدران با پرداخت حقوق، و مراقبت رایگان از کودکان نشان می دهد که سوئدی ها تعادل خوبی بین زندگی و کارشان ایجاد کرده اند.

 

فنلاند

هلی خیمنز، مدیر ارشد بخش بازاریابی بین‌المللی در سازمان کسب‌وکار فنلاند در مورد چهار سال صدرنشینی پیاپی فنلاند می‌گوید: شادی فنلاندی‌ها ظاهری نیست و فوری به چشم نمی‌آید بلکه در هستی ما ریشه دارد. ما قدر چیزهای کوچک زندگی روزانه را می‌دانیم. شادی پایدار، قدرت عظیمی به ما می‌دهد یعنی با روند زندگی کنار می‌آییم و همین گ

رایش سبب شده است تا بتوانیم از روزگارهای پرچالش گذر کنیم.

کارشناسان می‌گویند، این کشور کوچک واقع در شمال اروپا موفق شده نسخه‌ و شیوه‌ای برای خوشبختی داشته باشد که صرفا وابسته به رفاه اقتصادی نیست.

هلند

هلند در مورد “انحراف خوشحالی” نیز در مقام اول قرار دارد. معنی این عبارت این است که “بین میزان رضایت خوشحال ترین و ناراحت ترین مردم هلند کمترین اختلاف در جهان وجود دارد.”

کانادا

تنها کشور قاره آمریکا که در این لیست قرار گرفته کانادا است و این که پول همه چیز نیست از اینجا ثابت می شود. چون سرانه تولید ناخالص داخلی در کانادا ده هزار دلار از آمریکا کمترمیباشد

 

در این کشورها شهروندان آن­ها کم‌ترین میزان رضایت از زندگی را دارند

افغانستان
سودان جنوبی
زیمبابوه
رواندا
جمهوری آفریقای مرکزی
تانزانیا
بوتسوانا
یمن
مالاوی
هند

افغانستان

در پایان این جدول نیز نام افغانستان،‌ کشوری است که سال‌ها درگیر جنگ داخلی میان شورشیان طالبان و دولت افغانستان بوده و در جمع غمگین‌ترین کشورها دنیا قرار گرفته است. اردن، تانزانیا و زیمبابوه نیست در میان کشورهای پایین این رتبه بندی هستند.

وضعیت ایران در جدول

ایران نیز یکی از 153 کشوری است که در این گزارش نام برده شده است. در آخرین رتبه‌­بندی این سازمان، ایران رتبه 118 را به خود اختصاص داده. کشورهای دیگری چون ارمنستان، گرجستان، نیجریه، اردن و موزامبیک در رتبه‌­های مشابه با ایران قرار دارند

 

 

 

 

تهیه و جمع آوری:سمیه احمدی تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *