موضوعات

مشکلات مهاجرت

چرا باید مهاجرت کرد

 

دلایل مهاجرت

مردم به دلایل پیچیده‌ای از کشوری به کشور دیگر مهاجرت می‌کنند. مهاجرت ممکن است داوطلبانه و به دلایلی همچون تحصیل، کار، پیشرفت و آینده بهتر باشد. اما برخی به‌دلیل درگیری یا فرار از تعقیب و تعصب مجبور به مهاجرت می‌شوند. از این منظر، مهاجرت می‌تواند یک عمل قهرمانانه محسوب شود. انتقال به کشوری دیگر با فرهنگ، زبان و هنجارهای متفاوت می‌تواند کاملاً دلهره‌آور باشد.

 

زبان کشور میزبان

حتما قبل از سفر به فکر آموزش زبان کشور مقصد خود افتاده اید. هرچقدر هم که مهارت گفتاری و نوشتاری زبان کشور میزبان را کسب کرده باشید با با ورود به آن کشور در ارتباط گرفتن کلامی دچار مشکل خواهید شد! چون گفتارهای عامیانه مردم بومی متفاوت است و تا یادگیری آنها در خرید، ارتباط گرفتن با اشخاص، در مدرسه و دانشگاه ها و …. قطعا کمی اذیت خواهید شد.حتی اگر در کشور خود زبان کشور مقصد را یاد گرفته بودید باز هم با مسایل مختلف مربوط به زبان برخورد میکنید پس چه بهتر که بیشتر زبانتان را تقویت نمایید شاید بتوان زبان را یکی از مهمترین مشکلات مهاجرت عنوان کرد.

 

 

شایع ترین مشکلات بعد از مهاجرت upcargo | بررسی راه حل بر طرف کردن مشکلات

معضلات رفتن به کشور دوم

 

تنهایی

از شایع ترین مشکلات مهاجرت می توان به احساس تنهایی اشاره کرد. حتی اگر برای رسیدن به کشور مقصد انگیزه و شوق بسیاری هم داشته باشید باید خودتان را برای دلتنگی و احساس غربت آماده کنید. این احساس زودتر از چیزی که فکر میکنید به سراغتان می آید! احساس دلتنگی برای اعضای خانواده تان، برای دوستانی که با آنها زندگی کرده اید و حتی زبانی که با آن صحبت می کردید و یا مکان هایی که با آنها خاطره داشته اید، شما را احاطه می کند! قبل از مهاجرت حتما آمادگی روحی و روانی لازم را برای برخورد با این موضوع در خود ایجاد کنید.

 

 

رفتارهای نژاد پرستانه

در بسیاری از موارد، مهاجران پس از ورود به کشورهای اروپایی و آمریکایی، با انواعی از رفتارهای نژادپرستانه مواجه خواهند شد. در بسیاری از مواقع، این نوع از رفتارها به شیوه خشن و تهاجمی صورت خواهد گرفت. این عامل موجب می‌شود تا زندگی مهاجران به شدت تحت تاثیر قر بگیرد و آرامش روانی و امنیت خاطر آن‌ها سلب شود و یا حتی خطرات جانی برای آنان به همراه داشته باشد

تفاوت دین و فرهنگ

این موضوع یکی از بزرگترین مسایلی است که باید قبل از مهاجرت به آن توجه کنید. با توجه به اینکه عموم مردم ایران مسلمان هستند باید قبل از سفر توجه کنید که در کشور مقصد اسلام هراسی وجود دارد یا خیر! تا مورد آزار و اذیت مردمان بومی آن کشور قرار نگیرید! از طرفی تفاوت فرهنگی را نیز در نظر بگیرید. شاید مسئله ای ساده به نظر برسد اما از نحوه لباس پوشیدن تا یک سلام ساده و پرسیدن سوال ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند

 

مشکلات پیدا کردن کار

اگر قبل از مهاجرت شغل خود را پیدا نکرده باشید ممکن است در آن کشور بیکار بمانید! یکی از مشکلات مهاجرت مسئله شغل است و عموما کشورها، مردمان خود را در اولویت شغلی قرار می دهند. حتی ممکن است گاهی مهارت مورد نیاز آن کشور با مهارت های شخصی شما متفاوت باشد. پس قبل از سفر از هماهنگی مهارت خود با میزان نیاز آنها اطلاعات کسب کنید.

 

 

مشکلات آب و هوایی

شرایط آب‌وهوایی یکی دیگر از عواملی است که ممکن است در هنگام مهاجرت به هر کشوری مانع به‌حساب بیاید. امکان دارد آب‌وهوای کشور جدیدی که در آن اقامت دارید با شرایط آب‌و‌هوایی کشور وطن شما بسیار متفاوت باشد. مثلا فکر کنید که از یک شهر کویری چون یزد به شهری مانند لندن مهاجرت می‌کنید. مسلما آسمان همیشه ابری، هوای غیرقابل پیشبینی، شرجی و بارانی لندن تا مدت‌ها برایتان معضل بزرگی خواهد بود.

 

 

تهیه و تنظیم:سمیه احمدی از تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *