موضوعات

مدت اعتبار تافل و مدارک مشابه

تافل آپ کارگو

مقدمه

 

اگر درگیر پروسه مهاجرت هستید و تصمیم دارید در کشوری بهتر از نظر خود زندگی کنید حتما از اهمیت ازمون ایلس مطلعیداز این‌رو در سال‌های اخیر استقبال زیادی از این آزمون شده است. در ادامه مدت اعتبار مدرک آیلتس را برای شما خواهیم گفت. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا نسبت به هدف پیش روی خود از اعتبار این مدرک در کورهای مختلف استفاده نمایید

 

مهم‌

آزمون تافل TOEFL یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است. در این آزمون میزان تسلط غیر انگلیسی زبانان به این زبان ارزیابی می‌شود.TOEFL کوتاه شده‌ی عبارت Test Of English as a Foreign Language می‌باشد. به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی است

 

 

 

 

 

 

مدت اعتبار تافل -آپ کارگو

upcargo و توضیحاتی از از ازمون تافل

 

 

نتیجه آیلس

نتیجه و جواب آزمون ielts شما دو روز بعد از آزمون گزارش می شود . مدت زمان اعتبار مدرک آیلتس برای سازمانها تا دو سال می باشد و این مدرک بعد از گذشت دو سال از درجه اعتبار ساقط می شود، مگر اینکه شما اسنادی را ارائه دهید که دال بر فعالیت مستمر شما بعد از آزمون باشد. پس توجه داشته باشید که مسئولین و شرکای آیلتس اعتبار این آزمون را تا دو سال تایید می کنند و بیشتر از این مدت مورد تایید آنها نیست.اگر قصد دارید آن را به موسسات و دانشگاه های خارج از کشور بفرستید باید طی مدت زمان دو ساله که از دریافت کارنامه آیلتس شروع و تا زمان انقضای آن نسبت به ارائه درخواست خود اقدام نمایید

 

 

 

اعتبار آیلس و تافل

آزمون آیلتس و تافل دو آزمون بین المللی و بسیار معتبر برای سنجش زبان انگلیسی هستند و سالهاست در اکثر کشورها برگزار می شود.با اینکه آیتلس نسبت به تافل موفقیت و پذیرش جهانی بیشتری دارد ، اما همچنان اعتبار مدرک تافل بسیار زیاد است و بسیاری از کشور ها از آزمون تافل برای معیار استفاده می کنند. مدت اعتبار مدرک تافل همانند مدرک آیلتس ۲ سال است. به طور سنتی دانشگاه های آمریکا از آزمون تافل بیشتر از آزمون آیلتس استقبال می کنند و به همین دلیل اعتبار مدرک تافل در کشور آمریکا بیشتر از آیلتس است.

 

 

فرار بودن زبان

علت در نظر گرفتن این بازه دو ساله برای مدرک آیلتس این است که سازمان های برگزار کننده این آزمون British Council , IDP Australia , Cambridge university معتقدند که ممکن است فردی که دارای مدرک آیلتس است بعد از این دو سال دچار فراموشی شود و از آنجایی که ماهیت زبان انگلیسی فرار است، زبان آموز باید برای اثبات سطح اطلاعات خود مجددا در آزمون شرکت کند.

 

 

استرالیا و انگلیس

اگر هدف شما استرالییا و یا انگلیس است گزینه اول شما آیلتس است و اعتبار مدرک تافل در این کشور ها کمتر است اما به این معنی نیست که اعتبار مدرک تافل مورد قبول نیست. برای افرادی که Tier 4 ویزای انگلیس قرار می گیرند آزمون تافل مورد قبول است.

 

 

 

مدرک آزمون PTE

بسیاری از کشورهای دنیا مدرک آزمون PTE را برای ادامه تحصیل به اندازه دو آزمون تافل و آیلتس قبول ندارند و تنها بعضی از دانشگاه ها در دنیا ممکن است برای بعضی از رشته ها و یا مقاطع تحصیلی خاص این مدرک را قبول کنند.به همیل علت توصیه می کنیم که قبل از اقدام به شرکت در دوره های آمادگی آزمون pte حتما نسبت به اینکه دانشگاه مورد نظر مدرک PTE را میپذیرد اطمینان پیدا کنید.

 

مدت اعتبار ایلس در کشورهای مختلف

بله متفاوت است

مدت اعتبار آیلتس برای کانادا

در کشور کانادا مدرک این آزمون دارای دو سال اعتبار است. اما اگر داوطلبان مدرک این آزمون را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کرده‌اند می‌بایست مدرک این آزمون را ظرف مدت یک سال از ارسال درخواست بفرستند.

مدت اعتبار آیلتس برای آمریکا

مدرک این آزمون در کشور آمریکا توسط بیش از ۳۴۰۰ موسسه پذیرفته شده می‌باشد. از این‌رو مدرک به دست آمده شما از این آزمون در تمامی مراکز این کشور به مدت دو سال پشتیبانی خواهد شد.

مدت اعتبار آیلتس برای انگلستان

در کشور انگلستان مدت زمان اعتبار مدرک دو سال می‌باشد. چنانچه داوطلبی در خصوص نمره درج شده در مدرک خود اعتراضی داشته باشد می‌تواند تا ۶ هفته پس از تاریخ انتشار، در مورد نتیجه به دست آمده تحقیق کند.

 

 

بخش‌های آزمون TOEFL

آزمون تافل شامل 4 بخش است که هر بخش به بررسی و سنجش یکی از مهارت های خواندن ،نوشتن ،شنیدن و صحبت کردن می پردازند

 

READING

مدت زمان پاسخ گویی: 60 الی 80 دقیقه

این بخش شامل 10 سبک سوالی می‌باشد.

 

در این بخش 3 الی 4 متن با تعداد کلمات تقریبی 700 کلمه وجود خواهند داشت و هر متن بین 12 تا 14 سوال دارد. (جمعا بین 36 تا 56 سوال)

 

LISTENING

مدت زمان پاسخ گویی: 60 الی 80 دقیقه

در این بخش نمونه‌هایی از سخنرانی استاد‌ها سر کلاس و گفت و گو‌های دانشجویان با یکدیگر پخش می‌شوند.

 

بعد از اتمام این بخش داوطلبان 10 دقیقه برای زمان استراحت و آمادگی برای بخش های صحبت کردن و نوشتن خواهند داشت.

 

 

WRITING

مدت زمان پاسخ گویی: 50 دقیقه

قسمت نهایی آزمون در این قسمت داوطلب باید 2 انشا بنویسد ( یکی ترکیبی و یکی مستقل )

20 دقیقه برای انشای اول و 30 دقیقه برای انشای دوم.

 

SPEAKING

مدت زمان پاسخ گویی : 20 دقیقه

داوطلب باید در این بخش به 6 سوال پاسخ دهند که 2 سوال اول مستقل هستند و 4 سوال بعدی تلفیقی هستند. یعنی شرکت کننده باید به این 4 سوال با توجه به 2 بخش پیشین یعنی LISTENING و READING پاسخ دهند.

 

 

تهیه و تنظیم سمیه احمدی از تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *