موضوعات

قانون جدید اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اپ کارگو

خبر قانون 2021 اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 


اقامت دائم ترکیه


اگر بدون ویزا به ترکیه سفر کرده باشید، اقامت ترکیه شما 90 روز اعتبار دارد؛ اما اگر با انواع دیگر ویزاهای ترکیه وارد این کشور شده باشید، مجوزهای اقامتی برای شما صادر خواهد شد که مدت طولانی‌تری خواهند داشت. به اقامت هایی که مدت محدودی دارند (مثلا یکسال) اقامت موقت ترکیه می‌گویند و به مجوزی که طبق آن می‌توانید برای نامحدود در کشور ترکیه اقامت داشته باشید، اقامت دائم ترکیه می‌گویند.

 


تابعیت یا شهروندی در ترکیه چیست؟


در مسئله تابعیت، شما رسما یک شهروند ترکیه به حساب می آیید و از مزایای شهروندی  این شهر زیبا بهره مند می شوید. و مزایا و البته مشکلاتی دارد از جمله اینکه :

حق رای خواهید داشت.
برای کار به دریافت مجوز احتیاجی ندارید.
حقوق و مزایای بازنشستگی شامل حالتان خواهد شد.
برای شما، شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی صادر می شود.
می توانید سیم کارت دائمی به اسم خودتان تهیه کنید و از مزایای بانک زیادی بهره ببرید.
اگر قرار است به عنوان شهروند ترکیه حساب شوید باید به زبان ترکی صحبت کنید.
همچنین مردان در بازه سنی 21 الی 38 سال، چنانچه در کشور خود دوره خدمت سربازی را نگذرانده باشند، باید خدمت سربازی را در ترکیه بگذرانند.

مجوز اقامت ترکیه اقامت ترکیه/خریدملک در ترکیه/ثبت شرکت در ترکیه

کارگو ایران ترکیه و سراسر جهانupcargoافتتاح حساب بانکی ترکیه

همسایگی ایران


اگر به فکر گرفتن اقامت کشور ترکیه هستید بدانید که اولین و مهمترین ویژگی آن همسایه بودنش با ایران است. هر زمان که دلمان برای عزیزانمان تنگ شد با یک بلیط ارزان و در زمان کوتاه کنار خانواده و دوستانمان هستیم.
اگر بخواهیم از طریق اخذ اقامت توریستی اقدام کنیم آسان ترین و همچنین کم هزینه ترین راه می باشد که به آن گاهی اقامت فورینیز گفته می شود. در این روش با اجاره خانه هم برای خودتان و هم برای خانوادتان می توانید به مدت یکسال اقامت بگیرید

 

اجاره ملک


اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه به این شکل است که شما می توانید ملکی را در هر جای کشور ترکیه اجاره کنید و برای خودتان و خانواده تان و یا با دوست تان به عنوان توریست در خواست اقامت یک ساله دهید؛ قبل از قانون ۲۰۲۰ شما می توانستید بیش از یک سال در خاک ترکیه بمانید، اما بعد از قانون ۲۰۲۰ کسانی که این اقامت را دریافت می کنند تنها می توانند یک سال اقامت بگیرند و این اقامت دیگر قابل تمدید نیست. لازم به ذکر است که اقامت توریستی برای شما سابقه محسوب نمی شود

 


اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه می باشد. شما با خرید ملک به هر مبلغی می توانید اقامت یک ساله ترکیه را بگیرید. چنانچه ملک مذکور بعد از یک سال همچنان به نام شما باشد می توانید مجدد اقامت خود را تمدید کنید و اگر این کار را تا 5 سال انجام دهید می توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

 

شرایط کلی اخذ اقامت با خرید ملک


خرید ملک در مناطق تعیین شده توسط دولت ترکیه (ملک شما نباید در اطراف زمین های نظامی یا نقاط استراتژیک باشد.)
واگذاری ملک به غیر به مدت ۳ سال پیاپی غیر مجاز است.
تکمیل و ارائه فرم درخواست اقامت و تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک
ارائه پاسپورت یا سندی که وضعیت تابعیت سرمایه گذار را معلوم کند .
ارائه شهود و گواهی که وضعیت مدنی متقاضی را معلوم کند.
ارائه رسید برای پرداخت کامل مالیات و دیگر هزینه های اضافی به وزارت دارایی کشور ترکیه


چنانچه قصد اجاره خانه در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه را دارید، می‌توانید به وسیله شماره 05377437889 با کارشناسان ما در موسسه upcargo تماس بگیرید.

 

۲۵۰ هزار دلار


همچنین شما با خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، می توانید اقدام به اخذ شهروندی ترکیه بکنید. البته نباید تا ۳ سال اقدام به فروش ملک بکنید.


اگر تمایل دارید در مورد اخذ اقامت از طریق خرید ملک بیشتر بدانید می توانید به آپ کارگو مراجعه کنید

 

اسناد رسمی


هرگونه خرید خانه در ترکیه باید از طریق سیستم اسناد رسمی ترکیه (تاپوتاکس) انجام شود و در نهایت سند خانه ( تاپو ) برای شما صادر شود. به علت تفاوت قوانین حقوقی ایران و ترکیه، امکان کلاهبرداری از شما در هنگام خرید خانه در ترکیه وجود دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم با استفاده از خدمات اپ کارگو نسبت به خرید خانه در ترکیه اقدام نمایید. حامی مهاجر از ابتدای فرآیند جستجوی خانه با بودجه مورد نظر شما تا خرید خانه و دریافت سند تاپو در کنار شما خواهد بود.

 

 

تهیه و جمع آوری:تیم اپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *