موضوعات

خیابان های معروف تهران

آپ کارگو تتر

 

مقدمه

معروف‌ترین خیابان‌های شهر تهران، از مهم‌ترین مراکز بازرگانی، تاریخی، تفریحی و گردشگری در پایتخت هستند. بسیاری از خیابان‌های معروف پایتخت، در فصل‌های پاییز و بهار تماشایی می‌شوند و می‌توانید ساعت‌های زیادی در آن‌ها قدم بزنید و از نوشیدن یک فنجان چای در کافه‌ها لذت ببرید.

 

 

 

خیابان امام خمینی تهران

خیابان امام خمینی که نام قدیمی آن خیابان سپه یا باغشاه می باشد یکی از قدیمی ترین مناطق شهر تهران است. این خیابان در راستای دروازه شرقی و غربی تهران قرار دارد. خیابان امام خمینی یکی از مناطق پرتردد و شلوغ شهر تهران محسوب می شود که از شرق به میدان امام خمینی یا میدان توپخانه قدیم و از غرب به یادگار امام ختم می‌شود. در زمان قاجار نام خیابان به عنوان مریض‌خانه بود و سپس باغشاه خوانده می‌شد تا آنکه در دوره رضاشاه پهلوی به آن خیابان سپه نام می گفتند. علت نامگذاری خیابان به نام سپه به موضوع ساخت نخستین موسسه بانکی کشور در سال ۱۳۰۴ به نام سپه برمی گردد.

 

خیابان های معروف تهران ، خاطره انگیزهای قدیمی و شلوغ upcargo

خیابان ها وکوچه های تهران

 

 

ولیعصر

خیابان ولیعصر، یکی از معروف ترین خیابان های تهران و حتی ایران و خاورمیانه است. این خیابان بلندترین خیابان خاورمیانه محسوب می‌شود و حدود 18کیلومتر طول دارد. تهران حدود 30 کیلومتر عرض دارد و این یعنی به واسطه خیابان ولیعصر می‌توانید دو سوم از عرض تهران را پشت سر بگذارید. از جنوبی‌ترین نقطه تهران، به شمالی‌ترین نقطه تهران راه پیدا می‌کند. پیمودن این مسیر حدود یک ساعت زمان می‌برد و در طول این مسیر می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری متعدد دیدن کنید.

 

 

این خیابان

 

واقع شده در مناطق ۱۱، ۶، سه و یک
بخش‌هایی از خیابان یک طرفه و در منطقه طرح ترافیک

ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران

تجاری، تاریخی، فرهنگی و مناسب برای پیاده‌روی در بوستان‌ها

 

 

جاهای دیدنی خیابان ولیعصر

 

امامزاه صالح (میدان تجریش)
کاخ سعد آباد (خیابان طاهری، شمال میدان تجریش)
باغ فردوس (بالاتر از زعفرانیه، نرسیده به میدان تجریش)
فرهنگستان هنر (تقاطع خیابان‌های طالقانی و ولیعصر)

تئاتر شهر (ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان‌های ولیعصر و انقلاب، چهارراه ولیعصر)
سازمان صدا و سیما (بالاتر از پارک ملت)
کاخ مرمر (قبل از خیابان امام خمینی در مسیر جنوب)
سینما آفریقا (بالاتر از میدان ولیعصر)
سینما استقلال (بالاتر از میدان ولیعصر)

 

بهترین تفریحات

خیابان کیف و کفش

خیابان باغ سپهسالار جزء تنها خیابان‌هایی در تهران محسوب می‌شود که وسایل نقلیه به هیچ وجه اجازه ورود به آن ندارند. این خیابان در محدوده مرکز شهر و منطقه بهارستان واقع شده است و به صنف فروش کیف و کفش تعلق دارد. شاید نام‌گذاری این خیابان برای شما کمی عجیب باشد؛ اما باید بدانید که در گذشته دور و دوران قاجار، در این منطقه باغی بسیار سرسبز وجود داشته که متعلق به میرزا حسن خان سپهسالار قزوینی، صدر اعظم ناصرالدین شاه قاجار بوده و به همین خاطر این خیابان را خیابان باغ سپهسالار نامیدند. از سال 1385 این خیابان کاملاً سنگ‌فرش شد و ورود وسایل نقلیه را تحت هر شرایطی به آن ممنوع کردند. به این ترتیب خیابان باغ سپهسالار تبدیل به بازاری باصفا برای خرید انواع کیف و کفش شد.

 

 

تهیه و جمع آوری:سمیه احمدی از تیم نویسندگان آپ کارگو

 

 

 

خیابان معروف تهران

معروف ترین خیابان تهران

خیابان های مغروف در تهران 

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *