موضوعات

حقایق جالب از هلند

هلند زیبا

 

مقدمه:

نام رسمی کشور: پادشاهی نِدرلندز (Kingdom of the Netherlands)

پایتخت: آمستردام

مقر دولت: لاهه

مساحت: ۵۲۶ , ۴۱ کیلومترمربع (بدون احتساب سطوح آبی درون مرزی: ۹۴۸ , ۳۳ کیلومترمربع)

جمعیت: بیش از ۱۷ میلیون نفر (یکی‌ از پر تراکم ترین کشورهای جهان)

نام هلند از نام دو استان هلند جنوبی و هلند شمالی که نقش عمده ای در تاریخ کشور دارند، گرفته شده است. اما هلندی ها تصمیم گرفتند از سال 2020 کشورشان فقط با نام ندرلندز (Netherlands) شناخته شود.

هلند در میان دریای شمال، بلژیک و آلمان واقع شده است. طول شمالی جنوبی آن ۳۰۰ کیلومتر و طول شرقی‌ غربی آن ۲۰۰ کیلومتر است. آمستردام، پایتخت این کشور با حدود ۷۵۰۰۰۰ نفر جمعیت، بزرگترین شهر کشور است. دولت، در شهر لاهه مستقر میباشد.

 

روش های اخذ اقامت در هلند به چه صورت است؟ شهرهای هلند کدامند و بهترین شهر هلند برای زندگی کدام است؟ زبان رسمی هلند چیست؟در ادامه با آپ کارگو همراه باشید

 

کشور هلند | درباره هلند | مفهوم پرچم، نقشه، مردم، اقتصاد، آمستردام، سوغات،upcargo  مکان های دیدنی |

چندی از هلند

روتردام

روتردام دومین شهر بزرگ در کشور هلند است که بزرگ‌ترین بندر در اروپا را نیز لقب کرده است و از نظر مساحت و تعداد اسکله بسیار قدرتمند ظاهر شده است. تولید ناخالص داخلی در سال جدید رشد سه درصد به نسبت سال گذشته داشته است. این کشور در زمینه فولادسازی و صنایع غذایی و دارویی توانسته در دنیا رتبه خوبی داشته باشد. اگر قصد سفر یا مهاجرت به این کشور را دارید شک نکنید.

 

رتبه اول در:

کشور هلند یک کشور اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی مشهور است. این کشور بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هنل است که شامل یک سری جزایر در بخش آمریکایی مرکزی نیز می‌شود. کشور هلند با آلمان و بلژیک همسایه است. در حدود ۲۰ درصد از مساحت کشور هلند را آب تشکیل داده است. در این کشور سدهای زیادی وجود دارد. کشور هلند کشور هنرمندان است.تولید دارو در کشور هلند در سال 2012 در جهان حرف اول را می‌زند. صنعت قایق‌سازی در کشور هلند برای بار دوم توانست رتبه بالایی را کسب نماید در این کشور پتروشیمی از دیگر بخش‌های ارزشمند در کشور هلند محسوب می‌شود. در این کشور خرید ملک و یا مسافرت‌های خارجی از کشور یک فرهنگ همه چیز است.

 

 

پناهندگی در هلند

قرن هاست که مردمان مختلف به هلند مهاجرت می‌ کنند. در طول سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷، کمبود نیروی کار مهاجران بسیاری را از جنوب اروپا، ترکیه و مراکش به هلند جذب نمود. جمعیت هلند در حال حاضر (2018) 17,2 میلیون نفر است که ۱۹ درصد آن را مهاجرین و یا اقلیت های قومی تشکیل می‌ دهند. افرادی که از اقلیت های خارجی‌ هستند، بیشتر تمایل به زندگی‌ در شهرهای بزرگ را دارند. آن ها ۳۰ درصد ساکنین شهرهای آمستردام، روتردام، اوترخت و لاهه را تشکیل می‌ دهند.

اگر مهاجران بر اساس قرددهی بین‌المللی موظف به سکونت درهلند هستند و یا دلایل ویژه انسان دوستانه. دولت برای کمک به ادغام مهاجرین ، فعالانه سیاستهای جدید ی می‌ اندیشد.

 

هزینه زندگی در هلند

 

یکی از دغدغه های پیش روی هر شخص متقاضی اقامت در اروپا و انتخاب کشور هلند برای مهاجرت، یافتن مکان مناسب جهت زندگی است. معمولا در هلند عمده هزینه های زندگی صرف اجاره مسکن و یا خرید آن می شود. در هر جای دنیا معمولا هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر و یا در شهر های بزرگ نسبتا بالاتر از شهر های اطراف است. به عنوان مثال هزینه های اجاره مسکن در آمستردام می تواند بالا تر باشد به همین جهت افراد متقاضی معمولا سعی بر آن دارند که در اطراف شهر آمستردام سکنی گزینند و از آن جایی که وسایل حمل و نقل عمومی در همه جای هلند فراهم است، مشکلی بابت تردد ندارند

 

مسلمانان

حدود یک میلیون مسلمان در هلند زندگی‌ می‌ کنند که بیش از ۶ درصد جمعیت هلند را تشکیل می‌ دهند. گروه های ترک و مراکشی ۷۵ درصد از این جمعیت مسلمان را تشکیل می‌ دهند. بسیاری از شاخه های بزرگ اسلام، در میان مسلمانان هلند دیده می‌ شوند. به غیر از سنی ها، شیعیان، علوی ها و حتی صوفیان در این میان دیده می‌ شوند.

 

کشور هنرمندان

کشور هلند یک کشور اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی مشهور است. این کشور بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هنل است که شامل یک سری جزایر در بخش آمریکایی مرکزی نیز می‌شود. کشور هلند با آلمان و بلژیک همسایه است. در حدود ۲۰ درصد از مساحت کشور هلند را آب تشکیل داده است. در این کشور سدهای زیادی وجود دارد. کشور هلند کشور هنرمندان است

تولید دارو در کشور هلند در سال 2012 در جهان حرف اول را می‌زند. صنعت قایق‌سازی در کشور هلند برای بار دوم توانست رتبه بالایی را کسب نماید در این کشور پتروشیمی از دیگر بخش‌های ارزشمند در کشور هلند محسوب می‌شود. در این کشور خرید ملک و یا مسافرت‌های خارجی از کشور یک فرهنگ همه چیز است.

 

کودکان هلندی

کودکان هلندی معمولا بر روی صورت خود لبخند دارند، کج خلقی در بین آن ها کم است و کمبود فضا را توسط تخیلاتشان جبران می کنند. کمتر پیش می آید که پدر و مادر هلندی به بچه ای برای بازی یا شکستن چیزی خرده بگیرند. به همین خاطر سازمان یونیسف این کشور را در یک نظرسنجی سال ۲۰۱۳ به عنوان داشتن بالاترین میزان رفاه در جهان مخصوصا برای کودکان معرفی شد.

 

 

مردم راستگو

مردم هلند صادق ترین افرادی هستند که تا به حال با آن ها روبرو شده اید. هلندی ها برای به دست آوردن کیفیتی خوب، صریح بودن و صداقت را به شکلی بی رحمانه مد نظر خود قرار می دهند. در واقع آن ها خواهان برقراری شکل درستی از ارتباط با شما هستند.آنها شما را بیشتر به نقاط قوتتان می شناسند ولی به این معنی هم نیست که بر روی اشکالاتتان چشم می بندند.

 

 

زبان هلند

زبان کشور هلند ، که به آن Nedrlands نیز می گویند، هلندی می باشد که به زبان آلمانی شباهت هایی دارد. در نقشه هلند مشخص است که کشور هلند از سمت شرق با آلمان و از جنوب با کشور بلژیک همسایه است. در برخی از مستعمرات هلند از لهجه ی هلندی در صحبت کردن استفاده می کنند. زبان رسمی کشور هلند یک زبان آلمانی غربی است که تقریبا توسط 24 میلیون نفر به عنوان زبان اولشان و حدود 5 میلیون نفر به عنوان زبان دوم استفاده می شود. زبان هلندی نزدیکترین زبان به زبان آلمانی و انگلیسی است. زبان هلندی زبان مادری بیش از ۲۲ میلیون نفر مردم هلند و بلژیک است.

 

 

تهیه و جمع آوری:سمیه احمدی تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *