موضوعات

جریمه حق خاک در ترکیه

آپ دلار و جریمه

مقدمه

ایرانیان برای ورود به این کشور نیازی به دریافت ویزا ندارند و از طرفی موقعیت جغرافیایی و فرهنگی آن به ایران بسیار نزدیک است. دلایلی متعددی از این قبیل سبب شده تا ترکیه و به ویژه شهر استانبول مقصد مسافران و مهاجران ایرانی باشد. قبل از سفر و یا اقدام برای دریافت اقامت ترکیه باید با قوانین و محدودیت های این کشور آشنا باشید. یکی از این قوانین قانون پرداخت حق خاک در اقامت توریستی ترکیه میباشد
اگر به هر دلیلی بیش از 90 روز در خاک این کشور بماند تخلف کرده و طبق مقررات باید مبلغی به عنوان جریمه به ازای هر روز اضافی به دولت این کشور ، هنگام خروج در فرودگاه یا مبادی خروجی پرداخت نماید.

بجای آن میتواند پس از ۹۰ روز از ترکیه خارج شود و سپس دوباره می‌توانند برای ورود به این کشور اقدام کنند(ورود و خروج بزند)

 

 

جریمه حق خاک برای افراد زیر 18 سال

جریمه حق خاک ترکیه برای افرادی که زیر 18 سال سن دارند و بیشتر از مهلت قانونی 3 ماهه در ترکیه بمانند در ماه اول 25 دلاراست و از ماه دوم به بعد 10 دلار به آن اضافه می شود. هزینه کار های اداری نیز 110 تا 140 لیر می باشد که به مبلغ جریمه اضافه می گردد.

 

 

 

جریمه حق خاک ترکیه | 🔴 محاسبه جریمه اضافه ماندن در ترکیه upcargo⭐️

جریمه های پیش روی ترکیه

 

جریمه حق خاک برای افراد بالای 18 سال

جریمه اضافه ماندن در ترکیه برای افراد بالای 18 سال در ماه اول 50 دلار است. یعنی پس از پایان 90 روز مهلت قانونی اگر بین 1 تا 30 روز بیشتر در ترکیه بمانید باید 50 دلار جریمه پرداخت کنید. مبلغ جریمه 50 دلاری با حدود 110 تا 140 لیر هزینه های اداری باید هنگام خروج از خاک ترکیه پرداخت گردد. اگر بیشتر از 1 ماه اقامت بدون مجوز داشته باشید، از ماه دوم به بعد 10 دلار به مبلغ 50 دلار اضافه خواهد شد.

 

عواقب نپرداختن جریمه حق خاک

اگر شما جریمه تعیین شده را پرداخت نکنید، برای یک تا پنج سال از ورود به کشور ترکیه منع خواهید شد. به‌نوعی دولت ترکیه شما را دیپورت خواهد نمود.

 

خرید تتر در ترکیه

 

نکته

اگر جریمه را پرداخت کردید و خارج شدید و مجددا به ترکیه برگشتید، ضمن اینکه باید تعهد مبنی بر اخذ اقامت بدهید، باید ظرف مدت ۱۰ روز برای اخذ اقامت اقدام کنید

اتباع خارجی

حق خاک فقط برای اتباع خارجی که قصد دریافت اقامت کشور ترکیه را دارند تعیین می شود. در سال های اخیر حق خاک حدود 80 دلار بوده است . توجه داشته باشید که اگر این مبلغ را پرداخت نکنید و فیش آن همراه شما نباشد، راندووی شما باطل خواهد شد.

سخن آخر

اگر موفق به دریافت کارت اقامت نشوید باید جریمه را تمام و کمال پرداخت کنیدو یا به عدم دریافت اقامت اعتراض نمایید

انجام این امور را به ما بسپارید

 

تهیه و تنظیم سمیه احمدی از تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *