موضوعات

بهترین شهرهای ترکیه

کارگو ترکیه

مقدمه

شهرهایی که در این مقاله به آن پرداخته شده است، بهترین شهرهای ترکیه برای کار و زندگی هستند و سعی شده است که با انتخاب این شهرها از سراسر نقاط جغرافیایی کشور ترکیه به گسترده بودن بازه تصمیم‌گیری شما کمک شود. در این مطلب ده شهر استانبول، بدروم، آنتالیا ، آدانا ، غازی عینتاب ، آلانیا ، ازمیر ، آنکارا ، بورسا و قونیه مورد بررسی کامل قرار گرفته‌اند.

 

آنکارا

آنکارا شهری پر جنب و جوش و شلوغ است که به عنوان پایتخت کشور ترکیه شناخته می‌شود. این شهر لقب دومین شهر پرجمعیت ترکیه را از آن خود کرده است. در آنکارا ساختمان‌هایی را می‌بینید که دارای معماری‌های مدرن و امروزی هستند.

در این شهر آثار باقیمانده از بنیان‌گذار جمهوری ترکیه آتاتورک را به وضوح می‌توانید مشاهده کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به مقبره آتاتورک اشاره کرد.

اگر چه به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه آنکارا (Ankara University)، دانشگاه بیلکنت (Bilkent University)، دانشگاه فنی خاورمیانه (Middle East Technical University) و… حضور دانشجویان در این شهر پررنگ است؛ اما بیشتر افرادی که در آنکارا حضور دارند سرمایه‌گذاران و تجار هستند.
از مهمترین مقاصد این شهر برای گردشگران می‌توان به موزه‌ها، گالری‌های هنری و مراکز فرهنگی اشاره نمود

 

 

معرفی بهترین شهرهای upcargo ترکیه برای زندگی

 

 

 

بورسا

اگر در ترکیه به دنبال شهری آرام با شهروندان اصیل هستید، بورسا یکی از بهترین انتخاب‌ها میباشد. این شهر در نزدیکی دریای مرمره قرار دارد و از نظر جمعیت، رتبه چهارم شهرهای ترکیه را به خود اختصاص می‌دهد.

 

 

استانبول

زندگی در استانبول ترکیه به گونه‌ای متفاوت جریان دارد. به گونه‌ای که هنگام حضور در این شهر گذر زمان را به طور کامل فراموش می‌کنید و ساعت‌ها محو زیبایی‌ها این شهر شگفت انگیز می‌شوید.

استانبول پرجمعیت‌ترین و شلوغ‌ترین شهر کشور ترکیه است. این شهر به عنوان پل یا دروازه میان اروپا و آسیا شناخته می‌شود و حضور مهاجران در آن نسبت به دیگر شهرهای این کشور ملموس‌تر است.

به همین دلیل هنگام حضور در استانبول می‌توانید مردمانی با فرهنگ‌های متفاوت و آداب و رسوم خاص را مشاهده کنید که به دلیل موقعیت اقتصادی و قدمتی که این شهر دارد، استانبول را برای زندگی انتخاب کرده‌اند

آنتالیا

در کرانه ساحل مدیترانه قرار دارد و سالانه بیش از یک میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند. مضاف بر این، آنتالیا مقصد محبوب انبوه ایرانیانی است که برای تعطیلات به ترکیه می‌روند؛ پس اگر بخواهید کسب و کار خود را معطوف به جامعه مهاجر یا توریست ایرانی برپا کنید، آنتالیا گزینه مناسبی برای زندگی است.

 

 

مارماریس

ترکیه از سه طرف محسور دریا است و به همین دلیل بهترین شهرهای ترکیه اکثراً در کنار دریا هستند. مارماریس هم با تصویر فوق‌العاده زیبای دریا و کوه‌های اطرافش دل هر بیننده‌ای را عاشق خود می‌کند. آب‌های فیروزه‌ای، ماسه‌های سفید و مکان‌های تاریخی همه در مارماریس هستند. مارماریس مرکزی برای ورزش‌ها و تفریحات آبی و گشت و گذار شبانه است. اگر به مارماریس رفتید دریاگردی با کشتی‌ها یا قایق‌های تفریحی را از دست ندهید

 

 

تهیه و جمع آوری سمیه احمدی از تیم نویسندگان آپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *