موضوعات

با این روش ها در ترکیه به اسانی کار پیدا کنید

کاریابی ترکیه

 

شرایط کار در ترکیه 2021

جهت کار در زمینه‌ های تخصصی، اخذ ویزای کاری تخصصی دشوار بوده و لازمه آن مهارت کافی فرد است. از دیگر شرایط لازم جهت کار در ترکیه و اخذ ویزای کاری، تسلط به زبان ترکی است. افرادی که به زبان ترکی مسلط هستند، در یافتن شغل مورد علاقه خود در ترکیه موفق‌ ترند. ظرفیت مورد نیاز در شرکت‌ های ترکیه توسط موسسات کاریابی بررسی می‌ گردد.

 

کار در ترکیه برای بانوان - اپ کارگو

چند نکته مهم

بعضی از مشاغل مانند کارگری و خدوماتی, افراد در این مشاغل،‌ بدون اخذ ویزای کاری مشغول به کار می‌ شوند و این خلاف قوانین ترکیه است. از دیگر روش‌ های کاریابی در کشور ترکیه، مراجعه به سایت‌ های کاریابی در ترکیه است. این سایت‌ ها همواره به صورت آنلاین، مشاغل روزانه را آگهی نموده و منتشر می‌ نمایند. لذا از طریق ثبت‌ نام و ارسال رزومه کاری خود به این سایت‌ ها، نیز افراد می‌ توانند به شغل مورد علاقه خود در ترکیه دست یابند.

 

در سال های اخیر به دلیل رشد اقتصادی کشور ترکیه شاهد افزایش آمار مهاجرت کاری به کشور ترکیه هستیم. البته باید عنوان کنیم که ترکیه در میان کشورهای جهان رتبه بالایی را در زمینه استخدام دارا می باشد. به همین دلیل شما به راحتی میتوانید اطلاعات لازم را در خصوص این مورد به دست اورید

 

کارفرما

اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد که این پروسه معمولا ۳۰ روز زمان می برد . در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه ، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید . بعد از گذشت یکسال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر می باشد . فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید .

 

 

 

مهم ترین سایت های کاریابی در ترکیه

sahebindan.com
eleman.net
kariyer.com

 

پر در آمد ترین مشاغل

از پر در آمد ترین مشاغل در ترکیه می توان به کار در زمینه پزشکی اشاره کرد که میزان بیشترین درآمد را در ماه را به خود اختصاص داده است. کار در این زمینه مانند: جراحی مغز و اعصاب، پزشک زنان و زایمان، متخصص داخلی… است

 

مجوز کار دائم در ترکیه

افرادی که در ترکیه حداقل هشت سال یا بیشتر اجازه کار قانونی داشته اند، می توانند درخواست اجازه کار دائم دهند. فردی که از اجازه کار دائم برخوردار باشد تمام مزایای اقامت طولانی مدت ترکیه را دارد، بر این اساس افرادی که از مجوز کار دائم برخوردار هستند تمام حقوق شهروندی ترکیه را دارند.

ساعات کاری

در ترکیه تقریبا ۴۵ ساعت در هفته کار می کنند . روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است و باقی روزها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ مشغول به کار هستند . کارمندان معمولا ۱۴ روز در سال قادر به رفتن به تعطیلات با حقوق می باشند و این میزان نسبت به ساعت های کاری فرد افزایش می یابد ، به این دلیل افراد خارجی بسیاری تمایل به کار در کشور ترکیه را دارند .حداقل دستمزد ماهیانه در کشور ترکیه ۱۱۳۴ لیره که معادل ۳۰۰ یورو و این دستمزد بطور متوسط ماهی ۱۶۷۱ لیره که معادل ۵۸۰ یورو می باشد .

 

 

سطح درآمد در بخش خصوصی و دولتی ترکیه

در ترکیه کسانی که در بخش دولتی مشغول به کار هستند به طور میانگین ماهیانه 5% بیشتر از بخش خصوصی حقوق دریافت می کنند. البته خارجی ها ابتدائا امکان اشتغال در بخش دولتی ترکیه را ندارند منتهی پس از 5 سال اقامت قانونی در ترکیه می توانند درخواست دهند و پاسپورت ترکیه را اخذ نمایند. شرایط لازم برای اخذ پاسپورت ترکیه با توجه به قوانین فعلی ترکیه به شرح ذیر میباشد

حداقل 5 سال اقامت در ترکیه به صورت قانونی
تسلط به زبان ترکی استانبولی
حسن اخلاق
عدم تهدید سلامت جامعه ترکیه
پایبندی به قانون اساسی ترکیه
عدم تهدید امنیت ملی ترکیه

 

کار نیمه وقت در ترکیه

کار نیمه وقت در ترکیه به خصوص در حیطه گردشگری در سرتاسر این کشور نیز مهیا می باشد. برای به حداکثر رساندن فرصت های شغلی و پیدا کردن کار در ترکیه، هدف قرار گرفتن در ماه مارس یا آوریل است. این فرصت به اشخاص متقاضی کمک می کند که قبل از آغاز فصل توریستی، کاری را پیدا کنند. رستوران، هتل، باشگاه و غیره از سایر امکانی می باشد که امکان کار نیمه وقت را برای افراد فراهم می نماید.

 

سخن پایانی

 

قوانین در کشور ترکیه روز به روز در حال تغییر هستند از آنجایی که ما در این کشور زندگی میکنیم و تمام این موارد را به درستی لمس میکنیم بهتر است قبل از هر کاری ابتدا از افراد وارد به کار سرچ خود را انجام دهید ما با تمام نیرو در اپ کارگو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم

 

 

تهیه و جمع آوری؟سارا صمدی عضوی از تیم نویسندگان اپ کارگو

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *